Centrum terapii i rozwoju osobistego

O nas

Poznajmy się

Centrum Terapii
i Rozwoju Osobistego

to miejsce stworzone przez pasjonatki będące specjalistkami w zakresie psychoterapii, pomocy psychologicznej oraz edukacji i rozwoju osobistego.

W naszym Centrum, obok pracy nad szeroko pojętym rozwojem osobistym, pomagamy w trudnościach, takich jak:

0
terapeutki
0 lat
doświadczenia
+ 0 tys.
godzin praktyki
+ 0 tys.
pacjentów

Pracujemy we współczesnych nurtach psychoterapii o skuteczności potwierdzonej naukowo

nasza oferta

Jak działamy?

Centrum Terapii i Rozwoju Osobistego jest miejscem dla wszystkich poszukujących drogowskazów, rozwiązań, gotowych do pracy i współpracy. Oferujemy szerokie wsparcie w ramach terapii indywidualnych, warsztatów rozwojowych i szkoleń.
W naszej pracy opieramy się m.in. na psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej (CBT), Skoncentrowanej na Rozwiązaniu (TSR) oraz na terapii schematów oraz na terapii systemowej i terapii ACT, które są poszukiwaniem skutecznej strategii poradzenia sobie z problemem oraz na terapii systemowej (z rodzinami, parami, młodzieżą).

Nasz zespół

Misją Centrum Terapii i Rozwoju Osobistego jest pomaganie osobom poszukującym wsparcia w zakresie szeroko pojętego rozwoju osobistego. To miejsce, gdzie można znaleźć profesjonalną pomoc i narzędzia wspierające na drodze do pełniejszego życia. Nasz zespół skupia się na profesjonalnym prowadzeniu przez proces terapeutyczny i oferowaniu usług najwyższej jakości, zawsze z myślą o dobru każdego pacjenta, który szuka u nas wsparcia i pomocy.

Profesjonalistka
w każdym calu
Izabela Szarmach

Psycholożka (UAM 2002) psychoterapeutka, wykładowczyni akademicka. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu terapii indywidualnej
i grupowej, nieustannie rozwija swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach, kursach oraz konferencjach.

Jej specjalność to obszary, które są często bolesnymi punktami w życiu: kryzys emocjonalny, kryzys w związku, rozpad rodziny, brak poczucia sensu i satysfakcji zawodowej, autodestrukcja i brak wiary w siebie. Korzystając z różnych nurtów terapii, takich jak terapia poznawczo-behawioralna, terapia schematu oraz BRIEF, jest w stanie dostosować podejście do każdej indywidualnej sytuacji i pomóc stawić czoła trudnościom.

Uważa psychoterapię za najlepszy prezent, jaki każdy może podarować samemu sobie. Towarzyszenie innym w ważnych etapach życia, trudnościach i wyzwaniach, szanując każdą ich decyzję i doceniając nawet najmniejsze kroki zmierzające ku poprawie jakości życia, jest esencją jej pracy.

Kobieta Wszechstronna, wprowadzająca harmonię
Katarzyna Romek

Pedagożka, socjoterapeutka, ma ponad 20-letnie doświadczenie. Ukończyła kurs podstawowy Terapii Skoncentrowanej Na Rozwiązaniach. Obecnie jest w trakcie kursu systemowej terapii, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki terapii rodzin z dziećmi i młodzieżą, atestowanym przez Zarząd Sekcji Naukowej Psychoterapii i Zarząd Sekcji Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Przez lata związana ze Stowarzyszeniem Profilaktyki i Terapii Młodzi – Młodym, gdzie prowadziła poradnictwo rodzinne i grupy rozwijające umiejętności społeczne dla młodzieży. Od 2012 r. pracuje z parami zmagającymi się z problemem niepłodności. Wspiera rodziny adopcyjne, pracuje indywidualnie z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi. Prowadzi warsztaty rozwijające umiejętności wychowawcze dla rodziców oraz zajęcia psychoedukacyjne dla młodzieży i dorosłych.

Spełnienie zawodowe dają jej momenty, gdy udaje jej się przekonać innych, że kryzys to nie koniec, a nowy początek.

Prawdziwa pasjonatka, rozumiejąca młodzież
Dominika Mielczarek 


Pedagożka, socjoterapeutka, certyfikowana terapeutka Gestalt. Już od 15 lat pracuje z młodzieżą i pomaga swoim podopiecznym w liceum, prowadzi terapie młodzieży w konwencji terapii Gestalt.

Była prezeską Stowarzyszenia Profilaktyki i Terapii Młodzi – Młodym. Prowadziła wiele grup socjoterapeutycznych w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci oraz liczne warsztaty z komunikacji dla nastolatków.

Najwięcej satysfakcji przynoszą jej momenty, gdy młodzi ludzie zaczynają jej ufać i wpuszczają ją do swojego świata.